كوير شمس ايرانيان

خبر
اخبار مربوطه
پنج شنبه 1392/01/29
آغاز اصلاح اساسنامه 20 هزار تعاونی مسکن در کشور
معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود 20 هزار تعاونی مسکن در کشور از تغییرات جدی در اساسنامه این تعاونی ها و آغاز اصلاح آن خبر داد.
 
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ، ˈغلامحسین حسینی نیاˈ افزود: در راستای شناسایی و حل معضلات تعاونی های مسکن دارای مشکل به موضوع اساسنامه تعاونی های مسکن ورود و نسبت به اصلاح و تغییر جدی در اساسنامه اقدام کرده ایم.

وی ادامه داد: هم اکنون 20 هزار تعاونی مسکن در کشور وجود دارد که بیش از یک میلیون و 800 هزار واحد مسکونی را ساخته و تحویل داده اند و نقش به سزایی در حل مشکل مسکن مردم به ویژه کارگران و کارمندان دولت داشته اند.

حسینی نیا با بیان اینکه تنها 10 درصد تعاونی های مسکن در کشور مشکل دارند، افزود: عمده مشکلات شامل این مساله بوده که تعاونی زمین معارض دار یا خارج از محدوده شهری و یا دارای کاربری مسکونی را خریداری کرده است یا اینکه برخی از اعضای تعاونی احساس مسئولیت کرده آورده خود را به موقع پرداخته اند و مابقی پرداخت نکرده اند و به همین دلیل پروژه دچار رکود شده و بعد از تکمیل آورده هم به دلیل گرانی مصالح پروژه متوقف و اعضا دچار مشکل شده اند.

به گفته معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، در اساسنامه جدید تعاونی های مسکن نحوه واگذاریها و برخورد با تخلفات و مشکلات دیده شده و مواردی از قبیل آسیب شناسی تعاونی های مشکل دار و احصای تخلف تعاونی های مسکن و مصادیق قانونی که در اساسنامه قبلی دیده نشده و موجب برخی مشکلات برای قضات شده بود به طور مشخص پیش بینی شده است.

وی همچنین گفت: با ابلاغ اساسنامه جدید از این پس رسیدگی به شکایات اعضای تعاونی از طریق بازرس تعاونی صورت می گیرد و پس از آن از طریق اتحادیه و اتاق تعاون استان قابل پیگیری است و تعاونی های مسکن نمی توانند خارج از سیستم و از طریق بنگاههای املاک عضوگیری یا به طور غیرمتعارف از اعضا پول دریافت کنند.

 
نويسندگان:
كد: 98
بازديد: 50
نظر: 0

تعداد بازديد : 50
ثبت نظر
نظرات:
كل: 0 قابل بازديد: 0 رد شده: 0 منتظر بازديد مدير: 0