كوير شمس ايرانيان

خبر
اخبار مربوطه
سه شنبه 1392/01/27
نسخه چاپيارسال به دوستان رئیس اتاق بازرگانی تهران: ساختار سازمان مدیریت، شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی اصلاح شود
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: ساختار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی با بینش جدید اصلاح شود.
 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، یحیی آل اسحاق امروز در جمع‌بندی نظرات بخش خصوصی و انتظارات آنها از رئیس جمهور آینده گفت: رئیس جمهور آینده باید صادق، شجاع و با شهامت باشد و همه حقایق را به درستی بشناسد و بیان کند.

وی با تأکید بر اینکه رئیس جمهور آینده نباید اسیر فضای پوپولیستی شود، گفت: امروز نامزدها بین گرفتن حداکثر رأی و بیان حقایق، گیر کرده‌اند و برخی از عزیزان دنبال کلیات و فلسفه هستند ما امروز درگیر موضوع‌های اجرایی و عملیاتی هستیم، لذا لازم است تا مدیر اجرایی کشور برنامه عملیاتی ارائه کند. عمل به قانون و قانون‌مدار بودن باید از ویژگی‌های اساسی رئیس جمهور آینده باشد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: اگر رئیس جمهور قانون‌مدار نباشد، کشور قانون‌مدار نخواهد بود، امروز بی‌اعتمادی در حوزه‌های اقتصادی اتفاق افتاده است و اگر قرار است حماسه اقتصادی محقق شود، باید یک فضای اعتمادی ایجاد شود که فضای اعتمادی الزاماتی دارد، اعتماد با امریه و خواهش و التماس جور در نمی‌آید.

وی با تأکید بر تقویت نظام نظارتی گفت: باید بر نظام نظارتی کشور اعتقاد وجود داشته باشد و در خصوص اصلاح ساختارها نیز باید ساختار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی با بینش جدید اصلاح شود.

وی افزود: یکی از مشکلات ما تداخل سیاست‌های مالی و سیاست‌های پولی است، امروز بانک مرکزی تبدیل به صندوقچه‌ای برای کمبود منابع شده است.

وی با اشاره به قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اظهار داشت: برای نامزدهای ریاست جمهوری برخورد قاطع با هدفمند کردن یارانه‌ها مطرح است و به یکی از عوامل رأی‌آور تبدیل شده است. البته بحث مسکن مهر هم همین شرایط را دارد، لذا رئیس جمهور آینده نیازمند شهامت، صداقت و نظام تدبیر مناسب است، تا بتواند این موضوع را اجرایی کند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: اگر زمینه‌سازی برای برگرداندن سرمایه‌های اجتماعی رانده شده انجام شود، قسمت اعظمی از مشکلات حل می‌شود، چرا که امروز 50 تا 60 درصد از نیروهای کارآمد کشور در فضای خاکستری قرار گرفته‌اند، لذا با حفظ اصول اساسی منافع ملی و نظام می‌توان این افراد را دوباره به فضای مدیریت کشور بازگرداند.

 
نويسندگان:
كد: 97
بازديد: 47
نظر: 0

تعداد بازديد : 47
ثبت نظر
نظرات:
كل: 0 قابل بازديد: 0 رد شده: 0 منتظر بازديد مدير: 0