كوير شمس ايرانيان

خبر
اخبار گوناگون
پنج شنبه 1391/12/24
وزیر نفت:دستیابی به دانش فنی پالایشگاه سازی از افتخارات دولت است
وزیر نفت، گفت: دستیابی به دانش فنی پالایشگاه سازی از مهمترین افتخارات جمهوری اسلامی ایران و دولت خدمتگزار است.
 
به گزارش ایرنا، ˈرستم قاسمیˈ روز پنج شنبه در آیین بهره برداری از طرح توسعه پالایشگاه شازند با حضور رییس جمهوری، افزود: امروز، بزرگترین واحدهای پالایشگاهی با پیشرفته ترین استانداردها در کشور در حال ساخت است و در سایه آن سرمایه عظیم انسانی در حوزه فنی صنعت نفت ایجاد شده است.

وزیر نفت تاکید کرد: صنعت نفت کشور امروز توانسته به پیچیده ترین فناوری ها با محوریت متخصصان داخلی کشور دست یابد.

قاسمی افزود: کشور در زمینه پالایش نفت به خودکفایی کامل رسیده و در این خصوص و در زمان حاضر صادر کننده است.

وی، حمایت بی دریغ اعضای هیات دولت را عامل اصلی به بار نشستن موفقیت های صنعت نفت عنوان کرد و ادامه داد: قراردادهای زیادی در حوزه نفت و گاز با کشورهای همسایه منعقد شده است.

وزیر نفت افزود: تمام پروژه های مهر ماندگار در حوزه نفت و گاز با توان مهندسی و فنی بالا و برنامه ریزی دقیق احداث شده است.

وی بیان کرد: تحریم ها، کشور ایران را قوی تر کرده و هم اینک بخش عمده کالاهای صنعت نفت در داخل کشور در حال ساخت و تامین است و بخش کوچکی نیز که باقی مانده، در حال نمونه سازی است.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک بخش های مهم کالاهای درون چاهی صنعت نفت که هم اینک در مرحله آزمایش میدانی و آزمایشگاهی است، کامل می شود.

وزیر نفت یادآور شد: پالایشگاه های تبریز و لاوان به زودی به بهره برداری خواهند رسید و کشور شاهد افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت محصولات حوزه نفت و گازمی شود.
 
www.irna.ir
كد: 89
بازديد: 56
نظر: 0

تعداد بازديد : 56
ثبت نظر
نظرات:
كل: 0 قابل بازديد: 0 رد شده: 0 منتظر بازديد مدير: 0